אמבט אדים וגניאלי

אמבט אדים וגינלי היא שיטה חכמה ופשוטה לריפוי והקלה במגוון רחב של כאבים ותופעות שנשים חוות באזור האגן. זוהי סאונת אדים הנעשית בישיבה מעל קערת מים חמים וצמחי מרפא וממנה עולים אדים חמים ונעימים. 

 

אמבט אדים וגינלי, נקרא לעיתים גם אמבט אדים יוני (yoni steaming). יוני היא מילה בסנקסקריט שפירושה מקום מקודש, פות, נרתיק, רחם. כלומר האזור המקודש של האישה. המילה מתארת גם מושגים נוספים ביניהם  לידה ובית. אמבט אדים וגינלי, ככל שהוא שיטה פרקטית לאיזון, בריאות וחלמה של אזור האגן - כך הוא משמש גם ככלי, אפילו טקסי, "לחזור הבייתה" לחכמת הגוף, האגן והרחם. 

 

אמבט אדים וגינלי מסייע במצבים של: 

כאבי וסת ומחזור, שרירנים, ציסטות, אנדומטריוזיס, קושי להרות, סימפטומים של גיל המעבר, יובש בנרתיק, כאב בעת יחסי מין, עצירות, ליבידו נמוך, דלקות בפות ובנרתיק, החלמה לאחר לידה, לאחר הפלה, טראומות, החזקת רגשות של בושה ופחד באגן. 

 

הנה מספר סיבות שכדאי לעשות אמבט אדים וגינלי: 

  • האדים נותנים תחושת רוגע עמוקה בגוף כולו

  • הסדרת מחזור והקלה בכאבי וסת

  • שמירה בריאותית של הפות, הנרתיק, הרחם ומניעת דלקות 

  • חיזוק רקמות רצפת האגן ומניעת צניחות איברים 

  • תחושה חדשה ברקמות העדינות

  • העמקת החיבור ותשומת הלב לקערת האגן 

  • שחרור רגשות מוחזקים באגן, המאפשר גישה למרכז האנרגטי והיצירתי בגוף 

  • הגברת חשק מיני 


 

 self care -טיפול עצמי שגרתי 

שמירה בריאותית שגרתית היא הכלי הכי חזק שיש לנו למניעת כאב ומחלות. כמו הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית, כך הכנסת אמבט אדים וגינלי לשגרת החיים (לפי תדירות מומלצת) מסייעת במניעת תקיעות באגן, שמירה על פלורת נרתיק מאוזנת, מחזורים סדירים וקלים, חיזוק ובריאות איברי האגן. 

 

אחד האלמנטים החשובים לבריאות האגן הוא יצירת הרפייה של האגן וכך לאפשר לאנרגיה חיונית ותנועתיות לעבור בחופשיות באזור. 

רבות מההתמודדויות שיש לנו באזור האגן עשויות להיות קשורות להחזקה של מתח באגן.

 

לא סתם יש לנו נטייה ליצור את ההחזקה הזו באגן, בבטן התחתונה - במקומות האינטימיים ביותר שלנו, שם ממוקמים מרכזי האנרגיה אשר קשורים להישרדות, לתחושת ביטחון והגנה בעולם, ליצירתיות, לדינמיקות של מערכות יחסים ועוד. 

 

ערעור של מנגנונים אלה, כתוצאה מכל מיני חוויות רגשיות וגופניות שנרשמו אצלינו בגוף, והביטוי שלהם הוא באצירה של חומר תת הכרתי שאיננו רוצות לשאת, בתוך מרכזי האנרגיה שלנו.

 

אצירה כזו מגבילה את הזרימה ויוצרת תקיעות. 

 

תקיעות בגוף, ובאגן לאורך זמן יכולה לגרום לקשיים כמו כאבי וסת, קשיי פוריות, כאבים כרוניים בירכיים, שרירנים, אנדומטריוזיס, דלקות חוזרות בדרכי השתן, כאב בעת יחסי מין.  

 

איברי הרבייה אשר שוכנים באגן, הם מאוד תגובתיים להתעוררות של תחושות ורגשות המאפיינים מצבי הישרדות (בריחה, לחץ, מתח, קיפאון), מצבים שבהם הגוף מתכווץ. ובאותו אופן, הם מאוד תגובתיים ורספטיביים למצבים של מנוחה, שקט פנימי, עונג, הרפייה, קבלת אהבה. ולכן אמבט אדים וגינלי היא אחת השיטות האהובות עליי לשחרור והרפייה של אזור האגן - הפות, הנרתיק, הרחם, צוואר הרחם, הבטן. 

 

לישיבה מעל אמבט האדים ניתן להשתמש בצמחים טריים ובצמחים מיובשים. צמחים זמינים שניתן למצוא בקלות ברחובות, בגינות ובעציצים במרפסת: מרווה, נענע, אורגנו, בזיליקום, שיבא, לוונדר, טימין, סרפד, רוזמרין, מליסה. לרבות מאיתנו יש קמומיל, ציפורן החתול, עלי פטל ופקעות ורדים מיובשים והם גם צמחים נהדרים לאמבט אדים. 

 

השימוש באמבט אדים וגינלי היא פשוטה, בטוחה ומתאימה לנשים ונערות בכל הגילאים, אך יש מצבים בהם רצוי לא לעשות שימוש באמבט אדים וגינלי או רגישויות שדורשות לעשות אמבט אדים באופן מבוקר ומונחה עם צמחים מותאמים למצב הספציפי (למשל, דלקות בפות, יובש בנרתיק, לאחר לידה, לאל- וסת ועוד). מומלץ במקרים כאלו לפנות למטפלת מוסמכת. 
 

כתבה:

טלי שמעוני

גינקוסופית, מטפלת בשיאצו, עיסוי בטן בשיטת ארויגו, אמבט אדים וגינלי.

052.3366033

talishimony.wixsite.com

Tali.shimonyxx@gmail.com

 


 

 
x

#{title}

#{text}

#{price}