גישה אחרת לווסת ומחזוריות האישה
 
קשה להתעלם מהעובדה שככל שאנו מתכחשות לזמן הווסת ומתאמצות להתעלם, לסתום ולהמשיך כרגיל בחיינו, כך התופעות של תסמונת קדם ווסתית ( (pmsוכאבים במהלך הווסת הופכות קשות יותר.
כיום, לרוב הגדול של הנשים הווסת הינה מטרד והן היו מעדיפות להפטר ממנו,  הדבר ברור מאוד לאור החינוך או הגישה שאותה ספגנו בבית ובחברה ולאור המסרים שאנו מקבלות בפרסומות במדיות השונות: תמשיכי לרוץ, לקפוץ, להתנהג כרגיל, ללבוש לבן. בעוד שרובנו יודעות שבזמן הווסת הגוף שלנו דורש יותר מנוחה, אנו יותר מכונסות בעצמנו והמגע עם הסביבה בזמן זה טעון יותר. זמן הווסת הוא זמן של חכמה אינטואיטיבית, זמן של ידיעות פנימיות,זמן למנוחה והרהורים, זמן של התרוקנות מכל מטעני החודש וזמן להתמלא מחדש.
נשים רבות שעברו להשתמש בתחבושות בד מדווחות על שינוי בגישתן כלפי הווסת, ובעקבות זה שינוי והקלה בתקופה שלפני הווסת, לקיצור ימי הווסת, עוצמת הדימום והכאבים. הדבר נובע מהמעבר מתחבושת חד פעמית או טמפון שבתום השימוש משליכים לאסלה או לפח ואין צורך לגעת להריח לראות כחלק מתהליך ההדחקה.למשהו שרואים, נוגעים בקיצור לא מתכחשים ולא זורקים לפח ושוכחים.  יש נשים שחוזרות להדהד עם מחזוריותן ומחזורי הטבע במעקב אחרי הירח ואחרי המחזוריות שלהן החודשית, ומגלות שלכל תקופה בחודש (ווסת, אחרי הווסת, ביוץ, טרום ווסת) יש את המחזוריות שלה, דברים רבים כמו מצב רוח, תזונה, חשק מיני, יכולת הכלה ועוד, אופייניים לכל תקופה בתוך המחזור החודשי, וכשעורכים מעקב לומדים לזהות כל פרק מהמחזור שלנו, ואז ניתן לתכנן את חיינו בהתאם.
 
מחזוריות האישה
מחזור הווסת הוא המחזור הבסיסי, הארצי ביותר שיש לנו. המחזורים של הטבע, כמו גאות ושפל של גלי הים וחילופי העונות, משתקפים בשיעור קטן יותר במחזור הווסת של גוף האישה.
נשים חוות בגופן מדי חודש בחודשו מחזור שלם של הטבע: לידה, חיים ומוות, בכל חודש מבשילה ביצית והרחם מכין את עצמו לקראת הריון אפשרי, אם לא מתרחשת הפריה מתחיל שלב של פריקת הדם.
נשים רבות עורכות מעקב אחר השלבים השונים במהלך החודש, לכל תקופה בחודש מאפיינים שונים גופניים, נפשיים ורוחניים, כשאישה לומדת את המחזוריות שלה קל לה יותר להבין ולתכנן את חייה.
אנו מקבלות ומעבדות מידע באורח שונה בזמנים שונים במחזורים שלנו. מתחילת הווסת ועד הביוץ אנחנו מבשילות ביצית, ובאופן סמלי לפחות מתכוננות ללדת מישהו אחר, תפקיד שהחברה מוקירה. נשים רבות מגלות שהן בשיא ההתבטאות שלהן בעולם שמחוץ להן בפרק הזמן שבין התחלת מחזור הווסת ועד לביוץ. האנרגיה שלהן מתפרצת, הן מלאות התלהבות ורעיונות חדשים, המחצית הראשונה של המחזור היא תקופה טובה מאוד להעלאת מיזמים חדשים.  באמצע המחזור בשלב הביוץ אנחנו קשובות יותר לאחרים ולרעיונות חדשים – "פוריות" יותר. אצל נשים רבות גם התשוקה המינית מגיעה לשיאה באמצע המחזור, וגופינו מפרישים אל האוויר הורמונים המתקשרים למשיכה מינית. (החברה שלנו, אשר גברים שולטים בה, מעריכה זאת מאוד, ואנחנו מפנימות זאת כשלב "טוב" של המחזור שלנו.)
בשלב הביוץ יש עליה בפעילות האונה השמאלית של המוח (שטף הדיבור) ולירידה בפעילות האונה הימנית (יכולת ראיה מרחבית), ביוץ מייצג יצירתיות שכלית ורגשית בשיאה. השבועות לאחר הביוץ מובילים לווסת, זהו זמן של הערכה והרהורים תוך סקירה לאחור של הדברים שנוצרו ובחינת ההיבטים השליליים והקשים של חיינו שיש לשנות או להתאים.  בשלב זה של המחזור עדיף למלא משימות שגרתיות אשר אינן דורשות השקעה רבה של אחרים או חשיבה נמרצת.
  
 
x

#{title}

#{text}

#{price}