יתרונות מוצרים שעשויים כותנה אורגנית – עם אישור גוטס (אישור בינ"ל לכותנה אורגנית)
 
סיפור אישי
לפני כ20 שנה הציעה לי חברה שנתפור לנו תחבושות בד לווסת, לקחנו מגבת וחולצת פלנל ותפרנו ביד תחבושות נהדרות (עדיין יש לי אותן), החלטנו אז לייצר תחבושות עבור נשים. הסתובבנו ימים לחפש בדים, גזרות ותופרת, כשהכל הושלם והיו לנו מוצרים ביד יצאנו שמחות לקורס של נשים להציע להן את התחבושות, באנו וסיפרנו על יתרונות התחבושות לנשים ובין היתרונות אמרנו שהן אינן מכילות כימיקלים, קמה אישה אחת ואמרה שאם אנחנו רוצות מוצר בלי כימיקלים אנחנו צריכות להשתמש בכותנה אורגנית, כי כותנה רגילה מכילה כמויות גדולות של כימיקלים, אותה אישה יקרה הרסה לנו את המכירה הראשונה , אבל אז יצאנו בדקנו את יתרונות הכותנה האורגנית ויצאנו לחפש בדים אורגנים, והשאר היסטוריה.
כמו שאנחנו לא הבנו למה כותנה רגילה אינה מספיק טובה לייצור תחבושות ומה ההבדלים בינה לבין הכותנה האורגנית כך גם רוב האנשים אינם יודעים את ההבדלים, אני מביאה לכן כאן הסבר קצר וגלו את ההבדלים בעצמכן.

כותנה אורגנית עם אישור גוטס הינה כותנה שעומדת בסטנדרטים מחמירים:
חומרי הגלם שלהם גדלים ללא כימיקלים מסוכנים הידועים כמזיקים לאדמה, לאדם ולבעלי החיים, אינם מהונדסים גנטית, ואינם כוללים חומרים הידועים או החשודים כאלרגנים, הצבעים חייבים להיות בטוחים לשימוש.
צרכן מודע דורש מוצרים לא רק שלא פגעו באנשים אלא שלא פגעו בסביבה, תעשיית הכותנה צורכת כמות גדולה של כימיקלים לתהליכי גימור הבד, אשר נפלטים בשפכים ומזהמים את הסביבה, יחד עם מתכות כבדות, שמני סיכה וחומרים מזהמים אחרים, בנוסף קיים חשש גדול מהמלחים הנפלטים, ומשמשים כמי השקייה בחקלאות ועלולים לפגוע בגידולים.
 
רבע מחומרי ההדברה בעולם הולכים לגידולים של כותנה קונבנציונאלית ועיבודה כרוך בלא פחות מ8000 כימיקלים, חלק מהכימיקלים האלה חשודים כגורמים לבעיות הורמונאליות, סוגים מסוימים של מחלת הסרטן, פגמים מולדים, הפרעות עצביות, ומחלת כבד.
הדפסים על הבד כוללים כימיקלים רעילים ומסוכנים.
 
איסור שימוש במתכות כבדות רעילות, פורמלדהיד, ממיסים ארומטיים, חלקי ננו פונקציונאליים, הלבנה מבוסס על חמצן (ללא כלור)
מפעלים לייצור כותנה חייבים להיות בעלי מדיניות סביבתית כולל מטרות ויעדים למזעור פסולת, אנרגיה, צריכת מים, טיפול בשפכים ועוד.
 
מוצר מוסרי – צרכנים רבים הבינו שהם מעדיפים לקנות מוצרים שלא יוצרו ע"י ילדים, ומוצרים שעל הייצור שלהם שולם שכר רעב.
כשאת קונה מוצר מבד אורגני מאושר את יודעת שגידול וייצור הבד נעשו בפיקוח על קריטריונים חברתיים שאינם כוללים ניצול של בני אדם.
 
אלרגיות – בשימוש בבדים שאינם אורגניים העור נמצא במגע מתמיד  עם חומרים רעילים שנמצאים בבד, אצל רובנו העור בהסתגלות מתמשכת של הגוף, זה מחליש את בגוף, חלק מהאנשים מפתחים אלרגיות, רובנו אנחנו לא יודעים לקשר את זה לבד, כמו שהרבה נשים לא מקשרות את האלרגיה שיש להן לתחבושות חד פעמיות עד שהן שומעות על האפשרות ומפסיקות להשתמש.
השפעה אנרגטית – מוצרים שיוצרו מתוך תפיסה של רווח כמטרה המקדשת את האמצעים בתעשייה שאינה מעבדת את עובדיה, את צרכניה ואת הטבע, תוך שימוש בחומרים הדורשים אמצעי הגנה מפניהם ומסמלים בכך אנרגיה של פחד, יפיץ את אותן אנרגיות.
 
כשאת בוחרת היגיינה נשית שיוצרה מבד כותנה אורגנית עם אישורים את בוחרת באיכות הטובה ביותר שתבוא במגע עם עורך, הבד רך ונעים, התחבושות עמידות לשנים רבות
והן מיוצרות בארץ בסחר הוגן.
 
x

#{title}

#{text}

#{price}