עיסוי רחם בשיטת ארויגו / נטע שחר

עיסוי רחם, צמד מילים שלאחרונה נאמר ונשמע יותר ויותר, מעורר מלא סקרנות ותהיות, מרים גבות, פוער פיות, אך בעיקר- מסנכרן לב ורחם.

מה זה עיסוי רחם? ומה מייחד את עיסוי הרחם בשיטת ארויגו משאר העיסויים הקיימים?
 

עיסוי רחם זה עיסוי קדום, והאמת שהוא קיים במגוון רחב של תרבויות, החל מתימן, דרך השבטים הבדואים, רוסיה ועד השבטים של מרכז אמריקה. כמעט בכל תרבות ניתן למצוא את המאמא שיש לה סוד עתיק לריפוי ואיזון האשה. בכל התרבויות העיסוי מתבצע דרך הבטן, בחלקן גם דרך הגב. לפעמים הוא איטי ועדין, לפעמים הוא עמוק ואינטנסיבי, אך תמיד הוא בא "לסדר" את הרחם.

עיסוי רחם בשיטת ארויגו, זה עיסוי רחם שהמקורות שלו בשבט המאיה שבבליז. אבל מה מייחד את עיסוי הארויגו והופך אותו לעיסוי כל כך מיוחד? בשביל לענות על זה, אני צריכה להכיר לכם את רוזיטה ארויגו.

רוזיטה ארויגו הייתה חוקרת צמחים אמריקאית, שהגיעה למרכז אמריקה על מנת לחקור את מיני הצמחים הרבים שגדלים באזור יחד עם המרפאים המקומיים. בשנת 1977 הגיעה רוזיטה לבליז, והתאהבה בארץ ובאנשיה. היא פתחה שם קליניקה לריפוי ו"בית מרקחת" של צמחי מרפא. יום אחד כשחזרה ממסע איסוף צמחים, מצאה בפתח הקליניקה את דון אליחיו פאנטי, מרפא מסורתי של אנשי שבט המאיה בבליז, ששמע שהיא מתעסקת בדברים דומים לעיסוקו שלו והיא סקרן לראות מי זו הזרה הזו שמרפאה מקומיים בבליז.

רוזיטה ודון אליחיו פאנטי התחברו, רוזיטה הבינה שדון אליחיו הוא מעיין נובע של ידע יקר ערך וכוחות ריפוי מיוחדים וביקשה להיות תלמידה שלו. רוזיטה הפכה תלמידה נאמנה ומסורה לדון אליחיו. היא הייתה הולכת קילומטרים ברגל, עוברת נהרות בקאנו ומשקיעה שעות בכל יום על מנת להגיע אל המרפאה של דון אליחיו, ומשקיעה שעות נוספות בלמידה ממנו. היא הייתה צופה בו מטפל, לומדת ממנו על צמחי המרפא של האזור, ושומעת ממנו סיפורים רבים על האלים של שבט המאיה וכוחות הריפוי שלהם.

רוזיטה שמה לב שכל מי שמגיעה לקליניקה של דון אליחיו, ולא משנה מה העניין שהביא אותה, דון אליחיו מבצע בה עיסוי בטן. כששאלה אותו רוזיטה לגבי כך, ענה לה דון אליחיו ""הרחם היא מרכזה של האישה. אם הרחם יוצאת מאיזון ואינה בבריאות מיטבית, כל חייה של האישה יושפעו מכך. האישה תהיה בחוסר איזון, בדיוק כמו הרחם".

רוזיטה, מעבר לכך שהייתה חוקרת צמחים, הייתה גם ד"ר בתחום רפואי העוסק בשיקום הגידים והרצועות, ומתוך ההכרות שלה את הגוף, הבינה שדון אליחיו עובד על רצועות שמחזיקות את הרחם באגן, ובאמצעות עבודה על הרצועות משפיע על מיקום הרחם. מתוך העבודה הצמודה היא גילתה על הכוחות המיוחדים שיש לעיסוי ולהשפעה הטובה והמיוחדת שלו על מגוון בעיות ועניינים אצל אנשים בכלל ונשים בפרט.

רוזיטה לקחה את כל הידע הרפואי שרכשה בלימודי הדוקטורט, את כל הידע הרפואי מדון אליחיו, את כל הידע הרוחני מדון אליחיו ואת הכבוד והערכה לאנשי המאיה, לאלים, למרפאים מסורתיים ולמטולים עצמים, שילבה את כולם יחדיו והרכיבה מהם טיפול מסודר ומובנה לעיסוי רחם. יש בטיפול של רוזיטה ארויגו שילוב נדיר של ידע מערבי עם רפואה הוליסטית רוחנית, שילוב מיוחד של כלים מסודרים וברורים כפי שהתרגלנו בעולם המערבי, עם המון רוח וכבוד לתרבות המאיה, שהפכו חלק בלתי נפרד מהשיטה ומהטיפול.

אם שואלים אותי, אני חושבת שזה אחד הדברים שהופכים את העיסוי והטיפול בשיטת ארויגו לכל כך מיוחד. ההכרה בכך שיש משהו גדול ממני, וכוחות חזקים שאני וכל מטפלת שהוכשרה בשיטת ארויגו, יודעות להוקיר עליהם תודה. אין לי ספק שזה חלק מאוד משמעותי מהטיפול ומההצלחות שמגיעות בעקבותיו.

אז מה זה בעצם העיסוי המרתק הזה שעושה פלאות? מדובר בעיסוי עדין שמתבצע בבטן ובגב ומשפיע על הרצועות שמחזיקות את הרחם באגן. מותח ומסדר אותן כך שהרחם מתעוררת, נמתחת וחוזרת למקומה הטבעי והמדויק באגן. אבל למה בכלל היא זזה מהמקום הזה? הרבה דברים משפיעים על הרחם ומיקומה, ריצות, קפיצות, נפילות שנפלנו, הליכים רפואיים, דברים שבנפש ועוד ועוד... כשהרחם זזה ממקומה זה יכול להתבטא בכאביי מחזור, כאבי ביוץ, כאבי גב, בעיות עיכול, קשיים בכניסה להריון, מחלות ובעיות שקשורות לרחם ואפילו בקשיים רגשיים, כי כמו שאמר דון אליחיו, הרחם הוא מרכזה של האשה, וכשהיא אינה בבריאות מיטבית, כל חייה של האשה יושפעו מכך. בנוסף לעבודה על הרצועות, העיסוי בשיטת ארויגו עובד המון על שריר הסרעפת ומשחרר אותו מסטרס כמעט תמידי שקיים בו, מה שמאפשר זרימת דם מיטבית אל הרחם, ועם הזרימה המחודשת גם פינוי רעלים מיטבי, ותמסורת הורמונאלית שמתחדשת, משתפרת ומשפיעה המון על המחזוריות הנשית.

עיסוי רחם בשיטת ארויגו הוא עדין, נעים, קסום ומופלא! והוא עושה פלאים! לפעמים ברגע, לפעמים בכמה חודשים ולפעמים אף יותר. כל אשה והתהליך המיוחד שהיא נצרכת לעבור בעולם על מנת להגיע לבריאות מיטבית ואיתה גם שמחה פנימית אמיתית.

בישראל הוכשרו מעל 80 מטפלות בשיטת ארויגו הפרוסות בכל רחבי הארץ.

ביניהם גם אני, נטע שחר, מטפלת מוסמכת בשיטת ארויגו, מלווה נשים בתהליכי פריון והריון ומנחה של שיטת המודעות לפוריות.
למידע ותאום:
0547715235

 

אני ורוזיטה בביקורה בישראל:

x

#{title}

#{text}

#{price}